Polacy przed ekranem. Podsumowanie najczęściej oglądanych produkcji w 2022. Netflix

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. W różnych rankingach publikowane są najlepsze seriale, filmy i inne produkcje 2022 roku. W tym artykule przedstawiamy również subiektywny przegląd i ranking najchętniej oglądanych seriali Netflixa w Polsce i na kilku rynkach zagranicznych.

Serialowy top Netflix 2022

Serial Netflixa „Stranger Things” jest najpopularniejszym serialem Netflixa w Polsce. Informuje o tym portal wirtualnemedia.pl, powołując się na dane firmy PlumResearch, która mierzy oglądalność platform streamingowych. W 2022 roku tę polską produkcję oglądało w Polsce średnio 3,7 mln użytkowników. Na drugim miejscu znalazł się anglojęzyczny dramat „Wednesday„, którego tygodniowa widownia wyniosła około 2,8 mln widzów. Na trzecim miejscu znalazła się jej polska produkcja „Wielka woda„, która zanotowała średnią oglądalność 2,7 mln osób na odcinek.

W Polsce widzowie Netflixa najchętniej oglądali w tym roku produkcje amerykańskie i brytyjskie. W rankingu TOP10 najpopularniejszych seriali Netflixa w Polsce znalazły się również dwa polskie tytuły: „Wielka woda” (3. miejsce) oraz „Zachowaj spokój” (7. miejsce).

/Obraz yousafbhutta z Pixabay

Lista TOP 10 najczęściej oglądanych produkcji w 2022

„Stranger Things” — 3,7 mln

„Wednesday” — 2,77 mln

„Wielka woda” — 2,67 mln

„Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” — 2,51 mln

„Turbulencje” — 1,79 mln

„Peaky Blinders” — 1,75 mln

„Zachowaj spokój” — 1,66 mln

„Psi patrol” — 1,65 mln

„Bridgertonowie” — 1,61 mln

„The Crown” — 1,59 mln

Polski serial w czołówkach rankingu na innych rynkach

/Obraz Netflix.com

Polska znalazła się w czołówce rankingu najpopularniejszych polskich seriali na innych rynkach. W raporcie opublikowanym przez wirtualnemedia.pl znalazły się również dane dotyczące polskich seriali i ich oglądalności w innych krajach. Zwyciężył serial o powodzi tysiąclecia „Wielka woda„, który był najchętniej oglądaną polską produkcją w USA (7,98 mln widzów), Wielkiej Brytanii (6,28 mln widzów)i Niemczech (4,8 mln widzów).

Filmowe hity Netflix 2022

Oryginalny film Netflixa „Gray Man” z Ryanem Goslingiem w roli głównej był najchętniej wybieranym przez widzów filmem w minionym roku. Film pojawił się na Netflixie w lipcu i wyprzedził „Projekt Adam” (film familijny science-fiction z Ryanem Reynoldsem w roli głównej), „Purpurowe serca” i „Rzut życia„.

Zestawienie top10 filmów nieanglojęzycznych na Netfliksie otwiera „Troll„, wyprzedzając klasyk „Na zachodzie bez zmian” oraz „Czarnego kraba„.

Polski film na liście topowych produkcji Netflix

Polski film „Furiosa” w reżyserii Pawła Jarmuszewskiego przyciągnął wielu widzów i użytkowników na Netflixie. W zestawieniu najpopularniejszych filmów nieanglojęzycznych na platformie w 2022 roku znalazła się właśnie ta produkcja.

_______________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: Andrés Rodríguez, Pixabay

Materiał źródłowy: onet.pl, wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.