Nici PDO – lifting dla bardziej młodzieńczego wyglądu

Skóra jest największym organem w ludzkim ciele i stanowi naszą pierwszą linię obrony przed chorobami. Jednak z wiekiem nierzadko zauważamy, że skóra nie jest już tak elastyczna i gładka jak kiedyś. 

Co dokładnie dzieje się z naszą skórą, gdy się starzejemy?

Nasza skóra składa się z dwóch warstw: naskórka i skóry właściwej. Naskórek to najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, która pomaga chronić nas przed urazami, infekcjami i promieniami UV. Zawiera również melanocyty, które produkują melaninę – pigment nadający skórze kolor. Melanina chroni nas przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce, pochłaniając szkodliwe promieniowanie UV, zanim dotrze ono do głębszych warstw skóry.

Skóra właściwa składa się z kolagenu, elastyny i innych białek, które nadają skórze elastyczność i wytrzymałość. Z wiekiem białka te ulegają rozpadowi, a nasz organizm z czasem produkuje ich mniej, co prowadzi do powstawania zmarszczek i zwiotczenia skóry w takich miejscach jak twarz, dłonie i ramiona.

Co możemy zrobić, aby spowolnić proces starzenia?

Możemy ograniczyć ekspozycję na promieniowanie UV poprzez nanoszenie kremów z filtrem i odzieży ochronnej, szukanie cienia i ograniczenie czasu przebywania na słońcu. Zdrowa dieta bogata w antyoksydanty, takie jak witaminy C i E, beta-karoten i selen, może pomóc w naprawie uszkodzeń spowodowanych przez wolne rodniki, spowalniając jednocześnie starzenie się skóry. Istnieją także metody odmładzania skóry, które mogą pomóc zmniejszyć widoczność zmarszczek i drobnych linii. Należą do nich peelingi chemiczne, mikrodermabrazja i laserowy resurfacing skóry. Nici polidioksanowe (PDO) stały się alternatywą dla tradycyjnych metod takich jak chirurgia w dziedzinie medycyny estetycznej. Warto porozmawiać z dermatologiem o tym, który zabieg jest dla nas najlepszy.

Nici PDO – niechirurgiczna metoda napinania skóry, która stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny

Nici liftingujące PDO to nowa forma liftingu twarzy za pomocą specjalnych nici, która podnosi i napina zwiotczałą skórę, zapewniając natychmiastowy lifting twarzy. Daje również efekty podobne do operacji plastycznych.

Nici liftingujące stymulują wzrost nowego kolagenu i elastyny w skórze pacjenta. Dzięki temu wygładzają zmarszczki mimiczne. Nici te są niechirurgicznym, bezbolesnym i bezpiecznym zabiegiem liftingującym skórę. Mogą być stosowane na wszystkich obszarach twarzy, w tym na czole, policzkach, podbródku i szyi. Proces trwa łącznie około godziny, a pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych zajęć bezpośrednio po zabiegu. Chociaż wyniki mogą się różnić w zależności od osoby, większość osób widzi poprawę już po jednej sesji z użyciem nici liftingujących PDO.

Nici PDO – co trzeba wiedzieć? Co wiąże się z wprowadzeniem nici PDO w skórę pacjenta? Innowacyjne nici liftingujące PDO

 • Nici PDO są stosowane do wygładzania zmarszczek bez operacji czy liftingu chirurgicznego. Pozwalają uzyskać efekty estetyczne zbliżone do chirurgicznych zabiegów medycyny estetycznej.
 • Nici PDO pomagają podnieść obwisłe policzki i zmniejszyć podwójny podbródek.
 • Nici PDO tworzą bardziej naturalnie wyglądający efekt niż zastrzyki z toksyny botulinowej.
 • Nici liftingujące PDO wyglądają bardziej naturalnie, ponieważ nie ograniczają mięśni twarzy, a poprawiają napięcie skóry.
 • Poprzez wypełnienie obniżonych zewnętrznych krawędzi brwi, nici PDO zwiększają symetrię twarzy oraz zagęszczenie skóry.
 • Nici PDO mogą być wprowadzane w skórę, nie powodując dużego bólu ani dyskomfortu.
 • Nici PDO pomagają stymulować produkcję kolagenu i elastyny w skórze, co poprawia jej napięcie i jędrność – to plus dla każdego!
 • Nici PDO wygładzają linie ust, zmarszczki i fałdy wokół ust. 
 • Nici PDO pomagają zredukować zmarszczki na szyi. 
 • Dzięki zastosowaniu nici PDO można sprawić, że rysy twarzy będą wyglądały na bardziej wyrównane i gładsze.
 • Nici PDO napinają skórę i pozostawiają uczucie gładkości.
 • Zastrzyki z nici PDO to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej.
 • Efekty zastosowania nici są widoczne niemal natychmiast; efekty zabiegu utrzymują się przez około dwa lata.

Większość pacjentów zauważy widoczne rezultaty po wykonaniu zabiegu, w tym poprawę struktury skóry i zwiększenie jej jędrności. U niektórych osób może wystąpić obrzęk lub zasinienie przez kilka tygodni, ale powinno to wkrótce ustąpić.

Ile utrzymują się efekty estetyczne zabiegu?

Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się do dwóch lat, co oznacza, że pacjenci będą potrzebowali kolejnego zabiegu, jeśli chcą zachować swój młody wygląd. Dla osób, które chcą poprawić swój wygląd i samopoczucie – bez poddawania się kosztownej operacji kosmetycznej – lifting twarzy nićmi PDO stanowi doskonałe rozwiązanie!

Nici liftingujące PDO stosowane w medycynie estetycznej – czy zabieg nićmi PDO boli? Nici gładkie

Jeśli pacjent chciałby znieczulenia, można użyć lidokainy lub kremu znieczulającego, aby znieczulić obszar przed wykonaniem zabiegu. Jednak dla większości osób zabieg nićmi PDO nie powoduje żadnego bólu ani dyskomfortu. Zabieg jest szybki i prosty, jego wykonanie zajmuje zaledwie kilka minut. Pacjenci po zabiegu będą mogli wrócić do domu i od razu wznowić codzienne czynności.

Czas rekonwalescencji po liftingu nićmi PDO – liftingi PDO

Zabiegi z użyciem nici liftingujących nie wymagają rekonwalescencji. Pacjenci mogą wrócić do normalnych zajęć bezpośrednio po zabiegu, ale najlepiej, aby przed powrotem do pracy pozostali w domu przez dzień lub dwa, aby ustąpił widoczny lekki obrzęk i zasinienie.

Zabieg wprowadzania nici PDO, który polega na użyciu igły do wprowadzenia nici do warstwy skóry właściwej, może podnieść i ukształtować rysy twarzy w sposób podobny do chirurgicznego liftingu twarzy, ale nie tak inwazyjny.

Efekty zabiegu są doceniane przez pacjentów z czasem: skóra staje się nawilżona i jest w lepszej kondycji.

Jak długo utrzymują się rezultaty liftingu nićmi PDO? Nici liftingujące PDO w medycynie estetycznej

Nici PDO rozpuszczają się po około 6 miesiącach, ale efekt zabiegu utrzymuje się do 2 lat. Zabieg wpływa na produkcję kolagenu i elastyny oraz syntezę kwasu hialuronoweg. Wykorzystane zostają naturalne linie napięcia skóry jako wskaźniki zmian. Nici umieszczane są w miejscach, gdzie skóra naturalnie się napina. Metoda ta jest bardziej skuteczna niż stosowanie sztucznych substancji, ponieważ nasz organizm wykorzystuje własne procesy lecznicze.

Czy nici PDO oferują trwałe rozwiązanie problemu zmarszczek? Czy rozwiązują one niektóre niedoskonałości twarzy całkowicie czy tylko częściowo?

Nici PDO mogą być wstrzykiwane w twarz w celu tymczasowego wygładzenia zmarszczek, dając rezultaty podobne do tych, które uzyskuje się podczas operacji plastycznych bez wykonywania jakichkolwiek nacięć. Procedura ta jest idealna dla osób, które chcą uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd, ale nie chcą lub nie mogą poddać się operacji, która pozostawiłaby blizny na ich twarzach.

Nici PDO to skuteczny i bezpieczny sposób na wygładzenie zmarszczek mimicznych bez użycia wypełniaczy czy poddawania się zabiegom chirurgicznym

Nici PDO są przydatne dla osób o wrażliwej skórze lub tych, które chcą uniknąć blizn. Zabieg może być stosowany w celu uczynienia ust pełniejszymi i wygładzenia zmarszczek na czole, co czyni go dobrą alternatywą dla zastrzyków z Botoxu lub wypełniaczy.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem medycyny estetycznej w Opolu http://laser-opole.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.