Messenger – jak sprytnie odczytać wiadomość by nadawca tego nie zobaczył?

Chcesz wiedzieć, co ktoś napisał do Ciebie na Messengerze, ale nie chcesz pokazywać, że jesteś online? Potrzebujesz czasu na przetrawienie wiadomości, ale wolisz, żeby Twój rozmówca nie czekał zbyt długo na odpowiedź? Mamy dla Ciebie kilka propozycji na przeczytanie rozmowy w aplikacji Messenger bez jej wyświetlania!

Jak działa Messenger?

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Coraz więcej osób z niego korzysta, ze względu na to, że aby go mieć nie trzeba zakładać konta na Facebooku. Jest on nie tylko wygodny, ale i bardziej rozbudowany niż zwykłe wiadomości tekstowe, a jedyne czego potrzebujesz to połączenie z Internetem. Messenger oferuje sporo dodatkowych funkcji, takich jak gif-y, udostępnianie lokalizacji i wiele innych. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy nie mamy ochoty od razu odpisywać drugiej osobie. Krótkie wiadomości można bez problemu przeczytać na pasku powiadomień w telefonie, ale problem zaczyna się, gdy ta wiadomość jest dłuższa lub jest ich więcej. Czy można czytać wiadomości na Messengerze tak, aby druga osoba tego nie widziała? Teraz to już nie jest problem!

3 sposoby na odczytanie wiadomości – banalnie proste!

Jeśli chcecie czytać wiadomości wysyłane do was na Messengerze bez informowania o tym drugiej osoby, to są na to trzy sposoby.

Pierwszym z nich jest Unseen, który pozwala nam na potajemne czytanie treści w popularnych komunikatorach, takich jak Messenger właśnie, ale także Whatsapp, Instagram, Telegram czy Viber. Unseen działa banalnie prosto. Przechwytuje kopię wiadomości, którą dana osoba wysłała do nas na Messengerze, a następnie przerzuca ją do naszej własnej skrzynki odbiorczej. Możemy ją wtedy przeczytać bezpośrednio w Unseen, a na Messengerze nadal będzie nieprzeczytana.

Drugi sposób jest nieco prostszy, ale może nie działać na każdym urządzeniu. Zamiast klikać w wiadomość, wystarczy ją dłużej przytrzymać. Po chwili otworzy się nam okno czatu, a jeśli puścimy ekran lub wrócimy do niego ponownie, gdy zobaczymy, że wiadomość jest cały czas nieprzeczytana!

Jeśli na telefonie otrzymujesz powiadomienia z Messengera, to każda nowa wiadomość pojawi się na pasku zadań. Nawet wtedy, gdy mamy zablokowany ekran, możemy ją podejrzeć bez wchodzenia do aplikacji. Niestety, na pasku zadań wyświetli się tylko ograniczona liczba znaków. Jeśli ktoś wyśle ci długą wiadomość, nie będziesz w stanie zobaczyć jej całej.

Messenger – jak odzyskać usunięte wiadomości?

Zanim wyjaśnimy, jak zobaczyć wiadomości usunięte przez nadawcę, musimy zamieścić tu ważne ostrzeżenie. Odzyskiwanie utraconych lub celowo usuniętych danych to coś, co może być nam potrzebne z jakiegoś powodu, ale zazwyczaj kieruje nami jedynie ciekawość. Nie oceniając tej motywacji, zwracamy uwagę, że w takiej sytuacji nie powinniśmy uciekać się do podejrzanych programów i aplikacji, które kuszą nas obietnicą odzyskania różnych utraconych lub ukrytych informacji, w tym z Facebooka. Choć oferują one taką usługę „za darmo” to często są próbą wyłudzenia naszych danych (np. hasła do Facebooka), a to już może być bardzo niebezpieczne. Dla ciekawości nie warto ryzykować utraty naszych danych, a potencjalnie nawet utraty pieniędzy.

Istnieje jednak możliwość obejrzenia usuniętych wiadomości na Messengerze w sposób całkowicie bezpieczny, aczkolwiek wymagający nieco wysiłku. Aplikacja automatycznie tworzy kopię zapasową każdej wiadomości w pamięci telefonu – dlatego też aplikacja ta zajmuje tak dużo miejsca. Oznacza to również, że mamy możliwość dotarcia do usuniętych wiadomości.

Jak to zrobić? Trzeba przejrzeć historię powiadomień, w której zapisała się prawdopodobnie treść usuniętej wiadomości. W jaki sposób do niej dotrzeć? Dziennik powiadomień zachowuje wszystkie powiadomienia, także te, które później znikają lub zmienia się ich treść. Każde zarchiwizowane powiadomienie możemy otworzyć i zobaczyć jego szczegóły. W przypadku Messengera powiadomienia zawierają informacje o nadawcy, a także treść wiadomości.

________________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęć: drobotdean

Materiał źródłowy: ofrminin.pl, kobieta.onet.pl, eska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.