Depilacja laserowa całego ciała, czyli sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z okolic bikini, twarzy, pach i nóg

Z roku na rok, zabieg depilacji laserowej cieszy się coraz większą popularnością. Chętnie korzystają z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ponieważ usunięcie niechcianego owłosienia to sposób na cieszenie się gładką i miękką skórą. Zabieg depilacji laserowej jest nie tylko praktycznie bezbolesny i nieinwazyjny, ale również jego efekty są długotrwałe.

Depilację laserową można uznać za najskuteczniejszy i najbardziej trwały sposób na pozbycie się owłosienia z twarzy, okolic bikini, pach i nóg. Efektywność zabiegu jest przede wszystkim uzależniona od koloru włosów i ich grubości. Rezultaty dostrzec można już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej, jednak ilość i częstotliwość kuracji zależy od indywidualnych preferencji. 

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg depilacji laserowej

Laserowa metoda usuwania owłosienia wykonywana jest przy pomocy lasera. Lasery diodowe wyposażone w odpowiednią wiązkę laserową emitują promieniowanie wnikające głęboko w skórę, co powoduje niszczenie korzeni oraz cebulki włosa. Chcąc na dobre zapomnieć o uciążliwym owłosieniu, należy poddać się serii zabiegów. Minimalna liczba wynosi od 6 do 8 sesji.

Zabiegi depilacji laserowej z wykorzystaniem laserów diodowych są skuteczne, ponieważ laser skalując w sposób liniowy, działa na różnych głębokościach skóry. Z tego też powodu sprawdzi się on zarówno w przypadku jasnych włosów, jak i ciemnych. Zabiegu depilacji laserowej można dokonać na każdej zdrowej części ciała, pod warunkiem, że zostały spełnione wszystkie zalecenia ustalone na wizycie konsultacyjnej. 

Kto może skorzystać z zabiegu depilacji laserowej? Dla kogo będzie ona najlepsza?

Dla kogo jest zabieg depilacji laserowej? Dla niemal każdego, niezależnie od wieku i płci. Szczególnie natomiast poleca się korzystanie z zabiegu depilacji laserowej osobom zmagającym się z problemem nadmiernego owłosienia. Jest to również dobry wybór dla tych, u których zdiagnozowano zapalenie mieszków włosowych. Z zabiegu depilacji laserowej należy zawsze korzystać tylko po szczegółowych konsultacjach ze specjalistą.

Efekt depilacji laserowej – pożegnaj niechciane owłosienie raz na zawsze

Efekty depilacji laserowej widać już po pierwszej sesji. Wiążą się one nie tylko z gładką skórą, ale również poprawą samopoczucia oraz codziennego komfortu. Z zabiegu depilacji laserowej powinno korzystać się co najmniej kilka razy, tak by efekt był najbardziej trwały.

Klienci najczęściej decydują się na wykonanie depilacji laserowej na nogach, plecach lub okolicach bikini. Laser diodowy swoją wiązką światła powoduje zniszczenie mieszków włosowych, a następnie ich rozpad.

Laserowe usuwanie włosów – jak wygląda przebieg zabiegu depilacji laserowej całego ciała

W salonach znaleźć można oferty dotyczące depilacji laserowej różnych części ciała. Wśród oferty znaleźć można zabiegi depilacji laserowej takie jak:

  1. depilacja laserowa nóg,
  2. depilacja laserowa twarzy,
  3. depilacja laserowa bikini,
  4. depilacja laserowa pach.

Sam proces jest niezwykle bezpieczny. Laserowa metoda usuwania włosów jest nieinwazyjna, jednak może powodować uczucie dyskomfortu, które jest zupełnie normalne. Przed rozpoczęciem zabiegu depilacji laserowej, specjalista wykonuje test na próg bólu, a także przeprowadza konsultacje informując o zaleceniach oraz przeciwwskazaniach.

Dzięki światłu lasera skierowanego na wybrane miejsce, zostaje usunięty zarówno korzeń włosa jak i jego cebulka. Wiązka światła powoduje zniszczenie mieszków włosowych, a następnie ich rozpad. 

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów depilacji laserowej

Ze względu na nieco innowacyjną metodę, usunięcie niechcianego owłosienia nadal wzbudza wiele wątpliwości, a przecież zabieg depilacji laserowej to bezpieczna usługa. Pod warunkiem, że stosujemy się do zaleceń. Tylko dzięki temu cały proces przebiegnie bezpiecznie i bezproblemowo.

Z zabiegiem depilacji laserowej mogą wiązać się podrażnienia oraz niechciane reakcje skórne. Z tego też powodu należy zapoznać się z listą, która wyklucza poszczególne schorzenia oraz stany z przystąpienia do zabiegu depilacji laserowej. Do najważniejszych zaliczyć można:

  1. Bielactwo.
  2. Łuszczycę.
  3. Ciąże.
  4. Okres laktacji.

Depilacja laserowa nie może zostać również przeprowadzona u osób, które niedawno przeszły poważny zabieg chirurgiczny, a także korzystały z depilacji woskiem, depilatorem lub pęsetą. To, czy dana osoba może skorzystać z depilacji laserowej zależne jest również od tego, czy stosuje leki światło uczulające i takie, które zawierają witaminę A. Jeśli tak, to na parę miesięcy przed planowanym zabiegiem, należy je odstawić.

Przed zabiegiem depilacji laserowej należy także zrezygnować ze stosowania samoopalaczy i peelingów. Nie należy także korzystać z solarium. 

Dlaczego warto poddać się zabiegom depilacji laserowej?

O zabiegach depilacji laserowej krąży wiele prawd i mitów, jednak wszystkie one sprawdzają się do pozytywnych opinii klientów, którzy na własnej skórze przekonali się, że depilacja laserowa może odmienić życie. Dzięki niej nie tylko dochodzi do usunięcia niechcianego owłosienia. To również sposób na uniknięcie podrażnień, a także pożegnanie problemu z wrastającymi włosami. 

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem „Dotyk Piękna” oferującym pełen zakres z zabiegu kosmetologii https://depilacja-laserowa-krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.