Aktualizacja Google Maps. Wielu użytkowników czekało na tę zmianę

Google Maps to jedna z najpopularniejszych usług mapowych na świecie. Wiele osób korzysta z niej, aby uzyskać wskazówki, niezależnie od tego, czy prowadzą samochód, idą pieszo czy korzystają z transportu publicznego.

Popularna aplikacja wkrótce zaskoczyć użytkowników nowymi funkcjami. Gigant technologiczny ujawnił w zeszłym tygodniu, że wkrótce doda ulepszenia do swoich funkcji dojazdu i nawigacji. Nie ma jednak informacji czy wszystkie z nich będą dostępne dla polskich użytkowników Google Maps.

Usprawnienia w Google Maps

Google Maps to popularny program używany przez miliony ludzi na całym świecie. Mimo, że w chwili obecnej nie podróżujemy tak często, ani też większość z nas prawdopodobnie nie porusza się tak regularnie jak przed pandemią, Google rozwija funkcje poprawiające doświadczenie korzystania z Map, które mogą okazać się przydatne, gdy wszystko już całkiem wróci do normy.

Niestety, w tym momencie część z tych funkcji trafi tylko do niektórych krajów, z „nadziejami” na wdrożenie ich m.in. w Polsce.

Google Maps. Nawigacja w budynkach

/Obraz autorstwa creativeart

Ogłoszono możliwość korzystania z nawigacji w budynkach – na lotniskach, stacjach metra czy w galeriach. Po co? Chociażby dlatego, by szybko znaleźć właściwą Bramę lub wejście do podziemnej kolejki. W aplikacji ma zostać zaimplementowana technologia Augmented Reality, która jest coraz częściej wykorzystywana w wielu dziedzinach życia. Dzięki niej użytkownicy będą mogli zobaczyć wirtualne trójwymiarowe strzałki, wskazujące właściwy kierunek drogi.

Zamówienie i odbiór posiłku z restauracji

Zazwyczaj do zamawiania z restauracji korzystamy z usług firm trzecich, takich jak Glovo czy Pyszne.pl. Informacje o odbiorze lub dostawie zamówienia będą teraz wyświetlane bezpośrednio na karcie restauracji w Mapach Google. Niestety funkcja ta, będzie, póki co dostępna tylko w USA.

Ocena jakości powietrza danej lokalizacji

Ponieważ lokalne zanieczyszczenie powietrza systematycznie dotyka coraz więcej osób, Google wprowadza warstwę związaną z jakością powietrza w danych regionach na całym świecie. Dzięki temu użytkownicy będą mogli uzyskać aktualne informacje na temat środowiska, w którym żyją, a także podjąć możliwe do podjęcia kroki w celu poprawy sytuacji. Funkcja ta zostanie uruchomiona globalnie jeszcze w tym roku.

Google Maps 3D

W niektórych miastach Google będzie mógł wizualizować modele 3D budynków. Po powiększeniu map możliwe jest obejrzenie tych modeli i ich dokładniejsze zbadanie.

Ekologiczne wskazówki dojazdowe

/Obraz autorstwa bedneyimages

Kierowcy będą mogli wybrać nową, oszczędzającą paliwo wskazówkę dotyczącą dojazdów do pracy. Wszystko w trosce o ochronę środowiska.

Aktualizacja asystenta w trybie nawigacji

Asystent Google będzie mógł powiadomić o przychodzącym połączeniu podczas jazdy samochodem. Spyta, czy odebrać połączenie – możemy powiedzieć tak lub nie. Odczyta otrzymaną przez nas wiadomość. Wszystko bez konieczności opuszczania ekranu nawigacji. Niestety, na tej liście krajów, które otrzymają tę funkcję, brakuje Polski.

Pogoda w Google Maps

Mapy Google oferują wygodniejszy sposób na uzyskanie pogody w telefonie. Z reguły Google dostarcza pogodę na Androida automatycznie. Teraz można ją sprawdzić dla poszczególnych miast z poziomu Map.

________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: Freepik

Materiał źródłowy: komputerswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.